Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 852458 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1815 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 10:37:33 »
Csak tanácsot adtunk, felelősséget nem vállalunk (ez így szokás)  :fetreng:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kávézó
« Válasz #1816 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 11:01:43 »
Ha még nem késő:

csatlakozom a fentiekhez: 2011. augusztus 26. - szeptember 4.
Igen praktikus ilyen esetekre a mek.oszk.hu-n fellelhető helyesírási szótár (http://mek.oszk.hu/01500/01547/index.phtml 87-88. oldala) amit épp a keltezések ügyében szoktam igen sűrűn forgatni :)

PaT

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1817 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 11:15:12 »
Nem késő, köszönöm!

Gabesz

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1818 Dátum: 2011. Szeptember 03. - 23:11:33 »
Na, ilyen kanyarintást én még nem láttam az élnél.... érdekes...

http://img240.imageshack.us/img240/5928/008wm2.jpg

Gabesz

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1819 Dátum: 2011. Szeptember 03. - 23:13:17 »

Gabesz

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1820 Dátum: 2011. Szeptember 03. - 23:20:42 »

Gabesz

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1821 Dátum: 2011. Szeptember 03. - 23:45:19 »
BLOG HÍJÁN IDE:

Nos, fentebb látható ez a remek kés. Ennek kapcsán felvetődött egy kérdés, amely remélem nem csap át semmi rossz dologba.

Miért van az, hogy a mostani öregek régen a borotvájukat meg tudták fenni a nadrágszíjon? Miért van az, hogy emellett még becsületbeli ügyeket is lerendezhettek vele az italkimérőben? És még végszükség esetén a dohányleveleket is megvágták vele? Most meg akinek kése van, amihez hozzájutott tizen-huszonezer forintért, még hozzá kell jutnia tizenezer forintos bőr(ökért) és még ezres nagyságrendű pasztákért? És a kövekről ne is beszéljünk? Jó, ezek a mai öregek már tizen-huszon éve eldobták a késüket a padlásra, tehát csak nem volt olyan jó az az egész nadrágszíjon való fenés...

Az itt lévő társaim ezt ne tolakodó kérdésnek vegyék!

Tudom, hogy régen, a régi borotvákra nem is volt az összes hieroglifa és a Kalevala felvésve a pengére és a nyélre, de....
Szóval hozzáadottértéktekintetében (szépen egybeírva) most többet érnek a mai borotvák.

De a borotva borotválkozásra való nem?

Régen is 3 köve, 2 bőre, 4 pasztája volt mindenkinek? Nem hiszem.

Ez a megmondás egy kicsit a fogyasztói társadalom bennem lévő ingere miatt jött ki. Hidegvérrel és józansággal mondva is, az ezen a blogon lévő információk esszenciája is azt tudja sugallni, hogy 60-80 ezer forint alatt senki bele ne vágjon, arca helyett a késes borotválkozásba.

A régen volt - és a ma van között elhiszem, hogy vannak különbségek. Jó lenne, ha lehetne egy olyan fórum blokk, hogy "régen volt" vagy valami hasonló. Ezt lehet nem kellene kinevetni. Esküszöm, olyan érzése van az embernek, hogy amivel ma borotválkoznak, az nem az a kés, amivel régen. (átvitt értelemben is) Szerintem nagyon könnyen azt hiheti akárki, hogy egy úri huncfutság az egész késes borotválkozás...

Vagy tényleg igaz?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1822 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 00:14:56 »
Gabesz, egy dolgot felejtesz csak el - a legfontosabbat...   :fetreng:
Nevezetesen: ez egy hobbifórum. Életmód kategória, de akkor is olyanok járnak ide, akik a fórum témájában és tárgyában pont, hogy nem a hétköznapiságot látják, és ők sem hétköznapiak: sem az idevágó műveleteket, sem a kapcsolódó eszközöket nem hétköznapi szinten végzik, ismerik, tárgyalják stb. (Plusz minden hobbinál léteznek ugye gyűjtők, akiket aztán végképp nem szabad hétköznapi mércével figyelni.)
Mindez azt jelenti, hogy az olyan kérdés, hogy ha régen nem volt több köve meg szíja a dédfaternak, akkor most nekünk minek annyi, és hogy talán elvesztettük a dolog lényegét, nos, az itt, ebben a fórumban egyáltalán nem releváns.
Nem tökéletes párhuzam, de annyira azért nem is rossz: egy Ferrari-fórumban is fölösleges lenne azon morfondírozni, hogy minek annyi lóerő... ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #1823 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 00:25:55 »
Nem kell meglepődni azon, hogy akik mostanság késsel borotválkoznak, azoknak minden cuccból sok van, hiszen ez a hobbijuk. Régebben mindenkinek késsel kellett borotválkozni, mert csak az volt, borotválkozni meg muszáj volt. Ezért volt nekik jó az 1-1-1 mindenből, mert csak borotválkozni akartak, és kész. Ma aki csak borotválkozni akar, az vesz 1 csomag teszkós eldobhatót pár havonta, meg valami hasonló fújós habot, és kész. Hülye lenne bárki csak azért késes borotválkozásba belefogni mert az olcsóbb mint a többi, akkor már a DE is sokkal jobb választás. Aki késezni kezd el, és azoknál is marad, annak valami megtetszik benne. Ha meg valami tetszik az embernek, akkor nem áll meg 1-nél :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #1824 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 01:10:50 »
Gabesz, az előttem szólók leírták a lényeget, de beidézném ide, kivonatos formában, az első (bemutatkozó) hozzászólásomat:

...A helyi Müller-ben vásároltam néhány alapvető fogyasztási cikket: pamacs + tartó (egyenlőre a legolcsóbb, kicsi de működik) Speick borotvakrém, Speick borotvaszappan Palmolive borotvaszappan (utóbbi három ráadásul akciós volt).... beszereztem egy SFK-t. Enyhén rozsdás volt (már nem az), de szó szerint zsír új, vagyis NOS és ráadásul Shave Ready. ...
A kést derékszíjon fenem (bukóra nyitom az ablakot és ráakasztom a kilincsre), ....Mint látjátok meglehetősen költséghatékony hardverrel rendelkezem. A frissen beszerzett eszközeim borotvástul, pamacsostul krémestül nem kerültek 5 e Ft-ba. Ezt csak amiatt írom, mert többször olvastam itt anyagi aggályokat a késes borotválkozással kapcsolatban. Valószínűleg én sem fogok itt megállni, de nem is térek át a luxusoldalra ...Szóval ha valaki komolyan gondolja, attól még nem kell feltétlenül elárvereztetnie a házát...

Azóta persze én is rákattantam a dologra  és beszereztem néhány kést meg ezt-azt (meg valszeg be is fogok még ), de nyilván nem azért mert a késes borotválkozáshoz létkérdés lett volna.

Összefoglalva: ha csak egyszerűen késsel akarsz borotválkozni, azt olcsón meg tudod oldani. Aztán vagy elkap a gépszíj vagy nem.  ;)

Gabesz

  • Vendég
Re:Kávézó
« Válasz #1825 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 01:17:49 »
Köszönöm, hogy kijött belőletek, aminek ki kellett. És örülök, hogy nem megsértődés lett belőle. Akkor pontosítom még jobban: Vajon, feltételezve, hogy egy életen át kitart egy kés, mi lehet az az összeg, amivel a legszükségesebbet megvásárolva (=kés és bőr) el lehet indulni az élet útján? Ez nyilvánvaló, hogy 10 ezertől a 40 ezerig terjedhet, és akkor még nem ugraszkodtam el a talajtól. Ehhez még kell egy adag ilyen meg ilyen féle paszta. És most a kövektől tekintsünk el.

Most a lelki szemünk előtt van egy összeg.

40-50 évvel ezelőtt kb. (most mondok egy számot) 100 ezer borotvakést használó volt ebben az országban. Ezeknek a késeknek a 90%-a eltűnt, ki lett dobva. Átvette a helyüket a DE borotva.

Most, ha (pozitív értelmű) bolondságból valaki bele akarna vágni a késes borotválkozásba, azt az árak le fogják döbbenteni. Pláne, ha ezen az általam kedvelt fórumon, általam kedvelt emberek azt mondják, nehogy megvedd a 3 ezer forintos kést! Azt én meg nem fenem Neked, mert úgysem lesz jó az éle sohasem!

Akkor minek gyártanak szarokat? Még ha a kés pozitív és érzelmi töltésű burkán át is nézünk, nem sok dolog szól a kés mellett. Az az ár, amivel megkapom, megfenetem, és beszerzem a bőrt, az annyi forintban, mint mittudom én, 20 év DE penge ára. A krém és egyéb kence most nem számít, mert ugye az minden típusú borotválkozáshoz kell.

Szóval engem az bánt, hogy bár elméletileg egy életen át kitartana mellettem az én egy darab késem, ehelyett olyan árakon vannak, és minden egyéb kiegészítője, hogy nem éri meg befektetni.

Statisztika szerint az átlagfizetés hazánkban majdnem 300 ezer forint havonta. Körülbelül egy ilyen fizetést gondolnék én is magamnak ahhoz, hogy meglegyen minden felszerelésem.

Tehát nehogy félre értsétek társaim, ez nem nektek szólt, hanem a gyönyörű fogyasztói társadalomnak!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #1826 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 07:54:46 »
Gabesz,

Értem, amit írsz.
A következőket javaslom:

A fórumon lehet kapni nagyon korrek késeket 6000- 7000 ft-ért.
Pl. az én Double Arrow-m 7000 ft volt.

Szintén lehet 3000 ft alatt kapni az Extrametálnál, korrektűl használható fára ragasztott bőrt.

A pamacs: 2000- 6000 ft

A pipere fogyóeszköz, és nem szűk keresztmetszet. Indulásnak mondjuk 2500 ft.

Nos eddig indulásnak hol tartunk? Adjuk össze:
7000
3000
4500
2500
------
17000

Idővel érdemes egy második kést is venned.
Miért?
Mert nem kell kövezned. Arra ott van a műköszörűs. Arra az esetre, ha az egyik késedet elküldöd éleztetni, ott a másik.  ;)

Gyors amortizációs számítás:

Tételezzük fel, hogy:
- minden harmadik nap borotválkozol
- 10 évre számoljuk az amortizációt
 
A fogyószközöket nem számolva és hozzáadva még egy kést: 20000 ft .
10 év viszonylatában ez 1217 borotválkozást számolva: 16 ft per borotválkozásra jön ki.
Fenési költség: évente 6000 ft.~ 50 ft / borotválkozás ha visszaosztod.

Tehát 65 ft per borotválkozás.


Vessük össze a következővel:

Ugyanúgy három naponta borotválkozol, viszont egy közepes  DE pengével.

legyen 150 ft/ csomag az ára.

Egy csomagban 10 db van.

365/3 = 121.6 nap
egy pengével mondjuk 3x tudsz megborotválkozni. Az 30 borotválkozás per csomag.

121.6/30= 4 csomag= 600 ft.   5 ft per borotválkozás

A borotvát, amit használsz mondjuk egy fekete Wilkinson: kb 1500 ft.

szintén 10 évig használod. Amortizáció: 1 ft per borotválkozás. ( kerekítve, ugyanazokkal a feltételezésekkel)

Tehát 6 ft-ra jön ki.

Következtetések:

Mint ahogy azt Jenes Sanyi írta, a legolcsóbban akkor úszod meg a dolgot, ha eldobhatót vásárolsz. Az még a DE-s számításhoz képes is olcsóbb lehet.

Ha retro fílinget szeretnél, az kb 65 ft ba fog neked kerülni alkalmanként.

Számításom szerint.

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #1827 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 08:29:18 »
Gabesz,
a felvetéseid hasonló vonzatán épp tegnap gondolkodtam el munka közben. Miszerint ugyebár a kés, bőr, kövek kombó olyan marha drága. Namármost kezembe akadt egy Petzl Grigri (hegymászáshoz biztosítóeszköz) a maga szerény 20.000 forintjával. És akkor még nincs köteled, beülőd, sisakod, speciális cipőd, karabinered, ...

Szóval, igazából, minden drága. És ha erre azt nézem, hogy egy kés képes alaphangon évtizedekig szolgálni, akkor kicsit más!

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kávézó
« Válasz #1828 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 09:24:24 »
Toportyán, a matekoddal kapcsolatban néhány megjegyzés:

Borotvakés esetén (pláne, ha kettő is van) a tíz év, csak akkor helytálló, ha ennyi van hátra az életedből :borosta:, és az utódaid másképp borotválkoznak.

Ha tíz éven keresztül évi 6000 Ft-ot költesz fenésre, akkor kifizeted néhány Naniwa vagy Norton árát. 20000 Ft-ért már olyan követ kapsz, hogy ágyba hozza a reggelit :crazy:, és szintén számolható élethossziglan.

(Amúgy meg, a beidézett hozzászólásomban szereplő 5000 Ft "ex cathedra" kijelentés volt 8), tekintettel arra, hogy saját tapasztalat. Mondjuk kell hozzá némi szerencse, vagy utánajárás.)

Szóval (Gabesz megnyugtatására mondom) a számolásodban van még tartalék. ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #1829 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 09:55:54 »
kijött belőletek, aminek ki kellett.

Ez azért úgy hangzik, mint amikor Csernus doki beszél a hülyegyerekekhez...    :fetreng:

A téma szempontjából kevéssé releváns, de azért történelmi pontosítás: ?40-50 évvel ezelőtt kb. (most mondok egy számot) 100 ezer borotvakést használó volt ebben az országban. Ezeknek a késeknek a 90%-a eltűnt, ki lett dobva. Átvette a helyüket a DE borotva.? Ez nem így van, 40-50 évvel ezelőtt már bőven a maihoz hasonló volt a helyzet DE-borotvakés viszonylatában.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici